دیدار فرماندار شهرستان سیروان با جمعی از خیرین نیک اندیش شهرستان
در دفتر فرماندار صورت گرفت؛

دیدار فرماندار شهرستان سیروان با جمعی از خیرین نیک اندیش شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ، جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان با جمعی از خیرین شهرستان دیدار و گفتگو نمودند. فرماندار سیروان در این دیدار گفت : سرمایه خیرین در پروژه های شهرستان بسیار ارزشمند و باقیات صالحات آنها خواهد بود و آیندگان نیز از آن بهره¬ مند خواهند شد و به نیکی یاد خواهند کرد. وی با تاکید بر ضرورت رفع تمامی محدودیت ها در مسیر انجام کارهای خیرخواهانه ،گفت: شخصی که با انگیزه بالا و با نیت الهی در این مسیر سراسر برکت قدم می گذارد نیاز به حمایت از طرف مسئولین دارد و این نیازمند تعامل است؛همه مسئولین شهرستان بایستی در مسیر رفع موانع و محدودیت ها گام بردارند چرا که این موانع منجر به دلسردی خیرین در این مسیر خواهد شد.

برگزاری رژه موتوری و خودرویی در سيروان
به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انجام گرفت؛

برگزاری رژه موتوری و خودرویی در سيروان

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سيروان، در نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود معمار کبیر انقلاب به وطن، رژه خودرویی و موتوری با حضور مسئولان ادارات و نهادهای سیروان از ابتدای شهر لومار تا میدان اصلی شهر برگزار شد. در این برنامه خودرو های سپاه و بسیج، نیروی انتظامی، نیروهای امداد و نجات، ادارات و مردم با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در سطح شهر لومار به حرکت در آمدند. حمل تصاویری از حضرت امام خمینی(ره) و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در این رژه، خاطرات پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را برای شهروندان سیروانی یادآوری می کرد

«زنگ انقلاب اسلامی» در مدارس سیروان نواخته شد.
در اولین روز از دهه فجر،

«زنگ انقلاب اسلامی» در مدارس سیروان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سيروان، همزمان با چهل و يكمين سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی زنگ گلبانگ انقلاب اسلامی به مناسبت ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی به صورت نمادین در دبیرستان فضیلت شهر لومار نواخته شد. جواد رحيمي مقدم فرماندار سیروان در این آیین با تبریک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: اتکا مردم به خداوند، اتحاد و انسجام ملت ایران و همچنین رهبری حضرت امام (ره) سه عامل اصلی پیروزی انقلاب بود. وی اظهار کرد: بعد از امام(ره)، رهبر انقلاب با ایستادگی و یکپارچگی ملت ایران توانستند کشور را از توطئه ها و نقشه های دشمنان حفظ کنند. این مسئول خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی به رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، در اوج قدرت و سربلندی قرار دارد.

غبارروبی مزار مطهر شهدای گمنام در سيروان
آغاز برنامه های دهه مبارک فجر

غبارروبی مزار مطهر شهدای گمنام در سيروان

همزمان با سراسر کشور با غبار روبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدای گمنام شهرستان سيروان، اجرای انواع برنامه های مختلف به مناسبت دهه مبارک فجر در این شهرستان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداري سيروان، غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدای گمنام شهرستان سيروان با حضور فرماندار،امام جمعه و ساير مسئولين شهرستان برگزار شد. در این آیین، فرماندار ، امام جمعه و مسئولان شهرستان با اهدای گل و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به غبارروبی و عطرافشانی مرقد مطهر شهدا پرداختند. یادآور می شود: در ایام چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی و ... از سوی واحدهای مختلف در دانشگاه تبریز اجرا خواهد شد.

افتتاح هفت طرح با ۸۱۵ میلیارد ریال اعتبار در سیروان
فرماندارسيروان اظهار داشت؛

افتتاح هفت طرح با ۸۱۵ میلیارد ریال اعتبار در سیروان

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سيروان ؛ ۸۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و راه‌اندازی هفت طرح در شهرستان هزینه شده است که در دهه‌فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.این طرح‌ها با اشتغال زایی ۱۷ نفر شامل ساختمان‌های بخشداری کارزان و آتش‌نشانی، تعریض جاده سرتنگ - لومار، سالن ورزش‌های رزمی لومار، روکش آسفالت جاده روستایی قنات‌آباد، مدرسه روستای حسن گاوداری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لومار است. برای ساخت و تکمیل ساختمان‌های بخشداری کارزان و آتش‌نشانی در مجموع ۱۶ میلیارد ریال با منابع مالی استانی و شرکت نفت هزینه شده است و با افتتاح این ۲ پروژه به وسعت ۴۲۰ مترمربع برای هر طرح، زمینه اشتغال هفت نفر ایجاد می‌شود. هزینه تعریض جاده سرتنگ - لومار به طول ۱۲ کیلومتر ۳۰ میلیارد ریال است که اعتبار مورد نیاز این طرح از منابع ملی - استانی تامین شده و هچنین میزان اعتبار روکش آسفالت جاده روستایی قنات‌آباد به طول چهار کیلومتر ۱۵ میلیارد ریال است. برای ساخت و تجهیز سالن ورزشی لومار به وسعت ۷۸۰ مترمربع ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعتبار از محل منابع ملی هزینه شده است که با شروع به کار این سالن زمینه اشتغال ۲ نفر فراهم می‌شود. برای ساخت مدرسه سه کلاسه روستایی حسن گاوداری به وسعت ۴۰۰ مترمربع هفت میلیون ریال از سوی نوسازی مدارس و خیرین مدرسه‌ساز هزینه و زمینه اشتغال سه نفر نیز فراهم شده است. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لومار هم با گسترده یک هزار و ۲۰۰ مترمربع در قالب تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش برای تامین اعتبار تکمیل و آماده بهره‌برداری شده است و در این واحد آموزشی بعد از شروع به فعالیت پنج نفر مشغول به کار می‌شوند.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.
جلسات اشتغال و سرمایه گذاری به سطح بخش رسید.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ با حضور بخشدار کارزان، کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، دهیاران بخش کارزان و سازمان مردم نهاد انجمن توسعه پایدار برگزار شد. این جلسه به دنبال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستانها با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تاکید بر برگزاری جلسات مشابه در سطح بخش ها با همکاری بخشداری کارزان و انجمن توسعه پایدار تشکیل شد. در این جلسه برنامه توسعه اشتغال روستایی و شرایط تسهیلات مربوطه، مدل کسب و کار مشاغل خانگی و سیستم پشتیبان، شرایط تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی و نمونه طرح های واجد شرایط برای حاضرین در جلسه تشریح و سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ داده شد.

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان
با حضور بخشدار کارزان برگزار گردید

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ در جلسه ای با حضور بخشدار کارزان ، دهیاران و تعدادی از روسای ادارات بخش جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه صباح فیضی بخشدار کارزان با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است بیان نمود که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از نهضت عاشورای حسینی (ع) بود که در آن ارزشهای اسلامی و انسانی اصول و فروع دین احیاء شد. فیضی بخشدار کارزان در ادامه با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کلیه دستگاهها بیان نمود :برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن کنگره راهپیمایی اربعین و ارائه مناسب و درخور خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) کلیه دهیاران و ادارات بخش بایستی هماهنگی لازم با ستاد شهرستان را داشته و وظایف تعیین شده خود را به خوبی انجام دهند. در پایان پس از بحث و تبادل نظر و تعیین وظایف هر یک از اعضا، مقرر گردید در موعد مقرر شده موکب در محل سه راهی کارزان برپا شود.

اداره کل راه و شهرسازی ایلام
آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.
به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد
با امضاي تفاهم نامه ای بین اداره آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی سیروان

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد

در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و همچنین مشارکت مردمی در این امر، تفاهم نامه ای بین مدیریت آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی شهرستان سیروان به امضا رسید که بر اساس آن تعداد ۲۰۰۰ نهال به تعداد تمام دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان سیروان استان ایلام کاشته می شود. با اجرای طرح ''هر دانش آموز یک نهال'' و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند که در اجرای طرح فوق هر درخت به نام دانش آموزی که آن را غرس کرده است نامگذاری خواهد گردید.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
آشنايي با مسئولين شهرستان
  • اسلایدر
  • اسلایدر
  • اسلایدر
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :