توقف
میز خدمت ادارات به منظور رسیدگی به امور مردم و بررسی آسیبهای اجتماعی در شهرک سرتنگ استقرار یافت
با تدبیر فرماندار سیروان

میز خدمت ادارات به منظور رسیدگی به امور مردم و بررسی آسیبهای اجتماعی در شهرک سرتنگ استقرار یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ امروز سه شنبه 10 دی ماه 98 با دستور جواد رحیمی مقدم فرماندار شهرستان سیروان در راستای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید ، میز خدمت دستگاههای اجرایی با حضور فرماندار، دبیر مبارزه با مواد مخدر استان و مسئولان ادارت شهرستان به منظور پاسخ گویی به مشکلات مردم و بررسی وضعیت آسیبهای شهرستان در شهرک سرتنگ از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر مستقر شد. فرماندار شهرستان سیروان در خصوص هدف از استقرار میز خدمت در این منطقه گفت: اعتقاد دولت بر این است تا خدمت به میان توده مردم برده شود و حسب دستور استاندار محترم چنین اقدامی صورت گرفته است. رحیمی مقدم افزود : امروز دولتمردان خود را جدا از مردم نمی دانند وخدمت به مردم را امری مقدس می دانند وهدف از انتخاب مسجد به عنوان یک مکان مقدس جهت اجرای این کار به همین منظور بوده است. در پایان فرماندار افزودند: ادارات در خدمت رسانی به مردم باید از هیچ گونه اقدامی دریغ ننمایند و چنانچه از طریق اداره ای مشکلی حل نشد مردم می توانند به فرمانداری مراجعه تا پیگیری لازم بعمل آید.

مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید " حاج یادگار امیدی " در شهرستان سیروان
امروز در بخش کارزان برگزار می شود؛

مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید " حاج یادگار امیدی " در شهرستان سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان، مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید "حاج یادگار امیدی" با حضور خانواده های معزز شهدا، خادمین شهدا و مردم شهیدپرور شهرستان سیروان روز سه شنبه دهم آذر ماه ساعت 15 عصر، در مسجد امیرالمومنین(ع) روستای چشمه رشید - چشمه پهن شهرستان سیروان برگزار می‌شود.

طی مراسمی تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان سیروان در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیروان

طی مراسمی تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان سیروان در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیروان با حضور فرماندار،معاون فرماندار،بخشدار، معاون دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رحیمی مقدم فرماندار سیروان ضمن تقدیر و تشکر از تمام افرادی که در عرصه بهداشت و درمان فعالیت می نمایند ازجمله مهندس سهراب نژاد ، به رسیدگی بیشتر آنها به مردم انقلابی و همیشه در صحنه سیروان تاکید نمودند. رحیمی مقدم با بیان اینکه هدف اصلی همه ما خدمت است، یادآور شد: خوشبختانه آقای مهندس سهراب نژاد یکی از مدیران توانمند و بومی منطقه هستند که انصافاً از زمان تصدی مسئولیت شبکه تاکنون خستگی‌ناپذیر در راه خدمت به مردم شهرستان بخصوص در جریان سیل اخیر در شهرستان تلاش کرده اند. وی در پایان افزود: تردد زائرین اربعین حسینی از بخشی از این شهرستان این ضرورت را ایجاد می‌کند که زیرساخت‌های بهداشتی درمانی آن بیش از پیش تقویت گردد. مهندس سهراب نژاد مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان با ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران تصدی مدیریت شبکه بهداشت و درمان، از زحمات و تلاش همکاران خود در این مدت قدردانی نمود و برای خلیل مومنی آرزوی توفیق و سربلندی کرد و از همکاران درخواست نمود وی را در اجرای برنامه های مد نظر و خدمت رسانی شایسته به مردم شریف شهرستان یاری نمایند. خلیل مومنی مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیروان نیز در این مراسم با بیان خلاصه‌ای از سوابق خود اظهار داشت: در راستای حفظ تأمین و ارتقاء شاخص های سلامت مردم شریف شهرستان سیروان از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد. لازم به ذکر است خلیل مومنی بومی منطقه و دارای دکترای مدیریت خدمات بهداشتی درمانی است که پیش از این بعنوان مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام مشغول به خدمت بوده است.

جلسه هئیت صلح و سازش شهرستان
با حضور اعضای شورای تامین شهرستان صورت گرفت؛

جلسه هئیت صلح و سازش شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان، با حضور فرماندار، رئیس دادگستری شهرستان؛فرمانده نیروی انتظامی و سایر اعضای شورای تامین جلسه هئیت صلح و سازش شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان ضمن اشاره به ضرورت و اهمیت ورود مصلحان و ریش سفیدان در حل معضلات اجتماعی شهرستان گفت: نگرش اجتماعی توام با علم مبتنی بر واقعیت در پیشگیری معضلات جامعه کارساز است چرا که علل ها و راهکارهای عملی آن به وضوح نمایان می گردد. وی در ادامه عنوان کرد: محور فعالیت های هئیت صلح و سازش باید در تمام زمینه ها که ظرفیت بالقوه استفاده از توانمندی بزرگان و معتمدین ایلات و طوائف را دارد بسط داده شود. فرماندار سیروان از ورود مصلحان در بحث قتل اخیر یکی از روستاهای بخش کارزان را بسیار کارآمد و مفید ارزیابی کرد و گفت : بافت قومی و قبیله ای به گونه ای است که در مباحثی چون قتل اگر مصلحان ورود کنند نفوذ کلامی آنها سد بزرگی در جهت بروز بسیاری از ناهنجاری ها و تبعات انتظامی، قضائی و امنیتی است. رحیمی مقدم در بخش پایانی سخنان خود به ضرورت اهمیت دادن به نسل جوان و شنیدن درد دلهای آنها اشاره کرد و گفت: ما باید بپذیریم که تفاوت های وجود دارد و این تفاوت ها نباید مانع از دیدن و شندیدن خواسته ها و دغدغه های جوانان شود. لازم بذکر است در این جلسه رئیس دادگستری و فرمانده نیروی انتظامی نکاتی را بیان نمودند و در پایان تعدادی از ریش سفیدان دیدگاه‌های خود را در حل معضلات اجتماعی بیان کردند.

بازدید استاندار از موکب واقع در سه راهی کارزان شهرستان سیروان
شب گذشته صورت گرفت؛

بازدید استاندار از موکب واقع در سه راهی کارزان شهرستان سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ استاندار ایلام در معیت فرماندار سیروان و جمعی از مدیران با حضور در موکب واقع در سه راهی کارزان که با مشارکت بنیاد مستضعفان و کارخانه سیمان ایلام برپا شده از بخش های مختلف آن بازدید کرد و در جریان نحوه خدمات رسانی به زائران قرار گرفت. در جریان این بازدید سلیمانی دشتکی همچنین از سه راهی کارزان بازدید کرد و از نزدیک شاهد بارترافیک و حادثه خیز بودن محور سه راهی کارزان قرار گرفت .وی در محل بازدید با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص ساماندهی این سه راهی و احداث تقاطع غیرهمسطح آن با همکاری بنیاد به صورت تلفنی بحث و گفت و گو کرد.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.
جلسات اشتغال و سرمایه گذاری به سطح بخش رسید.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ با حضور بخشدار کارزان، کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، دهیاران بخش کارزان و سازمان مردم نهاد انجمن توسعه پایدار برگزار شد. این جلسه به دنبال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستانها با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تاکید بر برگزاری جلسات مشابه در سطح بخش ها با همکاری بخشداری کارزان و انجمن توسعه پایدار تشکیل شد. در این جلسه برنامه توسعه اشتغال روستایی و شرایط تسهیلات مربوطه، مدل کسب و کار مشاغل خانگی و سیستم پشتیبان، شرایط تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی و نمونه طرح های واجد شرایط برای حاضرین در جلسه تشریح و سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ داده شد.

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان
با حضور بخشدار کارزان برگزار گردید

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ در جلسه ای با حضور بخشدار کارزان ، دهیاران و تعدادی از روسای ادارات بخش جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه صباح فیضی بخشدار کارزان با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است بیان نمود که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از نهضت عاشورای حسینی (ع) بود که در آن ارزشهای اسلامی و انسانی اصول و فروع دین احیاء شد. فیضی بخشدار کارزان در ادامه با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کلیه دستگاهها بیان نمود :برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن کنگره راهپیمایی اربعین و ارائه مناسب و درخور خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) کلیه دهیاران و ادارات بخش بایستی هماهنگی لازم با ستاد شهرستان را داشته و وظایف تعیین شده خود را به خوبی انجام دهند. در پایان پس از بحث و تبادل نظر و تعیین وظایف هر یک از اعضا، مقرر گردید در موعد مقرر شده موکب در محل سه راهی کارزان برپا شود.

اداره کل راه و شهرسازی ایلام
آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.
به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد
با امضاي تفاهم نامه ای بین اداره آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی سیروان

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد

در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و همچنین مشارکت مردمی در این امر، تفاهم نامه ای بین مدیریت آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی شهرستان سیروان به امضا رسید که بر اساس آن تعداد ۲۰۰۰ نهال به تعداد تمام دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان سیروان استان ایلام کاشته می شود. با اجرای طرح ''هر دانش آموز یک نهال'' و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند که در اجرای طرح فوق هر درخت به نام دانش آموزی که آن را غرس کرده است نامگذاری خواهد گردید.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
آشنايي با مسئولين شهرستان
  • اسلایدر
  • اسلایدر
  • اسلایدر
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :