توقف
تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان
با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار صورت گرفت؛

تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ، با حضور دکتر نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندا ایلام، گراوند مدیرکل سیاسی استانداری ، رحیمی مقدم فرماندار سیروان و سایر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید . دکتر نوذری که به دستور استاندار ایلام جهت پیگیری و رصد اقدامات و فعالیتها در خدمت رسانی به مردم در شهرستان حضور داشت پس از بازدید میدانی از مناظق سیل زده شهرستان در جلسه ستاد بحران شهرستان شرکت نمود. وی در این جلسه ضمن تبریک آغاز سال جدید و سپاسگزاری از اعضای مدیریت بحران شهرستان به دلیل تلاشهای چند روز اخیر در خدمت رسانی به مردم گفت: در شرایط بحرانی بایستی مدیران دستگاههای اجرایی با توجه به وظیفه ذاتی خود نسبت به انجام وظایف اقدام نماید و منتظر دستورات نماند ومنسجم تر عمل نمایند . دکتر نوذری در ادامه افزود: همه مسئولین مدیون مردم هستیم و باید این تکلیف اجتماعی و معنوی را به نحو احسن در راه خدمت رسانی صادقانه به مردم انجام دهیم ، ایشان با تاکید بر اینکه فرماندار بعنوان رئیس ستاد بحران در هر شهرستان وظیفه هماهنگ کنندگی بین دستگاهها را بر عهد دارد گفتند فرماندار نباید تمام کارهای واحد ها را پیگیری نمایند دستگاهها باید مطابق با دستور العملهای موجود کارها را تقسیم وبه موقع انجام دهند و وقتی دستگاه متولی وظیفه خود را بشناسد و به خوبی عمل نماید می توان شرایط بحرانی و آسیب را به حداقل رساند و همه دستگاهها با هم همکاری لازم داشته باشند. ایشان ضمن تأکید بر کمک رسانی هرچه سریعتر به مردم شهرستان سیروان گفت در شرایط بحرانی بایستی مرزبندی را کنار گذاشته و به هموطنان خود در روستاهای استان لرستان که در حوزه سد سیمره هستند از طریق هلال احمر شهرستان و با همکاری سپاه پاسداران ناحیه وستاداجرایی امداد امام خمینی (ره) اقلام مورد نیاز را در بین روستاهای بخش کونانی شهرستان کوهدشت نیز تقسیم نماییم. در پایان فرماندار و سایر اعضا گزارشی از اقدامات صورت گرفته و وضعیت کنونی مناظق سیل زده ارائه نمودند.

وضعیت کلی شهرستان پس از سیل اخیر
فرماندار سیروان؛

وضعیت کلی شهرستان پس از سیل اخیر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛بامداد یکشنبه هفته جاری بارش های شدید سیلابی در شهرستان سیروان آغاز شد و خساراتی را به برخی از مناطق شهرستان وارد ساخت؛ در همین راستا دکتر رحیمی مقدم فرماندار شهرستان گزارشی در خصوص وضعیت کلی شهرستان ارائه کردند. فرماندار سیروان گفت: برخی منازل و راه دسترسی به روستای چشم شیر سیروان به زیر آب رفته است و راه های دسترسی روستاهای دار بلوط و چشم روته نیز به علت حجم زیاد آب در حال قطع شدن است. وی اضافه کرد: در راستای رفاه مردم روستای چم شیر نانوایی سیار و چند دستگاه تانکر آبرسانی ، آمبولانس، مواد غذایی و موتور برق در منطقه مستقرهستند. جواد رحیمی مقدم افزود: در حال ایجاد راه دسترسی برای این روستاها از مسیر کوهستانی قاضی خان هستیم که با ماشین های کمک دار آذوقه و مواد موردنیاز به این روستاها ارسال شود. وی یادآور شد: فرمانداری و دستگاه های خدمات رسان سیروان به 9 روستای بخش کولانی شهرستان کوهدشت لرستان که به علت قطع ارتباط امکان کمک از جانب لرستان به آنها وجود ندارد در حال کمک رسانی هستند.

تشکیل جلسه اضطراري ستاد بحران شهرستان
در پی اخطاریه هواشناسی صورت گرفت؛

تشکیل جلسه اضطراري ستاد بحران شهرستان

به گزارش روابط عمومي فرمانداری سیروان، با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین)جلسه اضطراري ستاد بحران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری به رياست دکتر رحیمی مقدم و با حضور ديگر اعضاء برگزار شد. بر اساس این گزارش جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان با بیان اینکه سازمان هواشناسی با اعلام بارندگی در روزهای آتی بحران های آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب ها را پیش بینی نموده افزود: تمامی نیروها با شناسایی نقاط بحرانی به صورت آماده باش 24 ساعته ارائه خدمات را جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان در دستور کار قرار دهند تا به بهترین شکل ممکن معضلات احتمالی را پاکسازی و مرتفع نمایند. رئیس ستاد بحران شهرستان ادامه داد: یکی از معضلاتی که در زمان بارندگی با آن مواجه می شویم آبگرفتگی خیابان ها و معابر می باشد، در همین راستا به موجب روانسازی و هدایت آبهای سطحی، شهرداری بایستی شستشو و لایروبی جوی ها را در دستور کار قرار دهد تا در زمان سیلاب دچار این مشکلات نشویم. وی با اشاره به احتمال گل آلود شدن چشمه آب شرب لومار از شهروندان خواست که برای 24ساعت آب شرب ذخیره کنند. فرماندار سیروان با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شدت بارش ها در مناطق مختلف ،از روستاهایی که در حوزه ابریز سد سیمره قرار دارند خواست تا نسبت به جمع اوری ادوات وموتورالات کشاورزی که در مسیر سیلاب قرار دارند اقدام نمایند. وی همچنین از آمادگی کامل دستگاهها برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی در شهرستان خبر داد. در ادامه هر یک از حاضرین با ارائه نقطه نظرات کارشناسی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دستور تخلیه برخی مناطق سیروان صادر شد
به علت خطر سیل

دستور تخلیه برخی مناطق سیروان صادر شد

استاندار ایلام گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین) و خط بحران در روستای چشم شیر سیروان مدرسه، اداره پست و امامزاده، تخلیه و از تردد در این مکان‌ها جلوگیری شود. به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی لحظاتی پیش در جلسه مدیریت ستاد بحران استان ایلام اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین) و خط بحران در روستای چشم شیر سیروان مدرسه، اداره پست و امامزاده، تخلیه و از تردد در این مکان‌ها جلوگیری شود. وی افزود: برای جلوگیری از وقوع بحران و در صورت نیاز تعدادی قایق برای جابجایی مسافران و گردشگران احتمالی در این روستا مستقر شود. استاندار ایلام ادامه داد: فرماندار سیروان با همکاری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خسارت، بحران احتمالی را مدیریت کنند. وی اضافه کرد: در صورت بالا آمدن آب سد چشم شیر در روزهای آینده ۳۰ درصد این روستا که کمتر در معرض تهدید آب گرفتگی قرار دارند در مکان‌های امن اسکان داده شوند. سلیمانی دشتکی تاکید کرد: همچنین در راستای رفاه مردم این روستا نانوایی سیار و چند دستگاه تانکر آبرسانی در منطقه مستقر شوند.

قدرداني و تشكر مسئولين شهرستان سيروان
بمناسبت حضور حماسی مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن

قدرداني و تشكر مسئولين شهرستان سيروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سيروان؛ حجت الاسلام فريادي امام جمعه و جواد رحيمي مقدم فرماندار شهرستان سيروان با صدور پیامی مشترك از حضور حماسی و شکوهمند مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان سيروان در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر و تشکر نمودند. متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم اینک بار دیگر در یوم الله 22 بهمن و در چهلمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیام انقلاب اسلامی ایران در گوش میلیونها آزاده حقیقت جو در سرتاسر گیتی طنین انداز شد، بار دیگر شهرستان سيروان به زنان، مردان، جوانان و کودکان خود بالید و این روز شکوهمند را برای دشمنان ایران و اسلام به روز یأس و نومیدی تبدیل نمود. مردم نشان دادند که هر چه پلیدی و دشمنی مستکبرین بیشتر باشد ایستادگی آنها در مقابل استکبار قوی تر می شود. ما به عنوان خدمتگزار مردم ضمن بزرگداشت چهلمين سالگرد پیروزی شكوهمند و افتخارآمیز انقلاب اسلامی از تمامی آحاد و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان سيروان كه در مراسم یوم الله 22 بهمن با حضور آگاهانه ضمن نمایش اقتدار، همبستگی و وحدت مردم شهرستان که در حقیقت تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی بود صمیمانه تقدیر و تشكر می نمایيم. در پایان از خداوند متعال برای مردم شریف شهرستان سيروان و همه دست اندركاران برگزاری برنامه های دهه فجر، بویژه اعضای ستاد دهه فجر شهرستان، اجر و پاداش الهی، سلامتی و سعادت را مسألت می نمایيم.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.
جلسات اشتغال و سرمایه گذاری به سطح بخش رسید.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ با حضور بخشدار کارزان، کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، دهیاران بخش کارزان و سازمان مردم نهاد انجمن توسعه پایدار برگزار شد. این جلسه به دنبال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستانها با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تاکید بر برگزاری جلسات مشابه در سطح بخش ها با همکاری بخشداری کارزان و انجمن توسعه پایدار تشکیل شد. در این جلسه برنامه توسعه اشتغال روستایی و شرایط تسهیلات مربوطه، مدل کسب و کار مشاغل خانگی و سیستم پشتیبان، شرایط تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی و نمونه طرح های واجد شرایط برای حاضرین در جلسه تشریح و سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ داده شد.

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان
با حضور بخشدار کارزان برگزار گردید

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ در جلسه ای با حضور بخشدار کارزان ، دهیاران و تعدادی از روسای ادارات بخش جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه صباح فیضی بخشدار کارزان با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است بیان نمود که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از نهضت عاشورای حسینی (ع) بود که در آن ارزشهای اسلامی و انسانی اصول و فروع دین احیاء شد. فیضی بخشدار کارزان در ادامه با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کلیه دستگاهها بیان نمود :برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن کنگره راهپیمایی اربعین و ارائه مناسب و درخور خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) کلیه دهیاران و ادارات بخش بایستی هماهنگی لازم با ستاد شهرستان را داشته و وظایف تعیین شده خود را به خوبی انجام دهند. در پایان پس از بحث و تبادل نظر و تعیین وظایف هر یک از اعضا، مقرر گردید در موعد مقرر شده موکب در محل سه راهی کارزان برپا شود.

اداره کل راه و شهرسازی ایلام
آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.
به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد
با امضاي تفاهم نامه ای بین اداره آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی سیروان

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد

در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و همچنین مشارکت مردمی در این امر، تفاهم نامه ای بین مدیریت آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی شهرستان سیروان به امضا رسید که بر اساس آن تعداد ۲۰۰۰ نهال به تعداد تمام دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان سیروان استان ایلام کاشته می شود. با اجرای طرح ''هر دانش آموز یک نهال'' و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند که در اجرای طرح فوق هر درخت به نام دانش آموزی که آن را غرس کرده است نامگذاری خواهد گردید.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
آشنايي با مسئولين شهرستان
  • اسلایدر
  • اسلایدر
  • اسلایدر
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :