توقف
بازدید استاندار از موکب واقع در سه راهی کارزان شهرستان سیروان
شب گذشته صورت گرفت؛

بازدید استاندار از موکب واقع در سه راهی کارزان شهرستان سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ استاندار ایلام در معیت فرماندار سیروان و جمعی از مدیران با حضور در موکب واقع در سه راهی کارزان که با مشارکت بنیاد مستضعفان و کارخانه سیمان ایلام برپا شده از بخش های مختلف آن بازدید کرد و در جریان نحوه خدمات رسانی به زائران قرار گرفت. در جریان این بازدید سلیمانی دشتکی همچنین از سه راهی کارزان بازدید کرد و از نزدیک شاهد بارترافیک و حادثه خیز بودن محور سه راهی کارزان قرار گرفت .وی در محل بازدید با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص ساماندهی این سه راهی و احداث تقاطع غیرهمسطح آن با همکاری بنیاد به صورت تلفنی بحث و گفت و گو کرد.

بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از موکب محبان امیرالمومنین(ع) واقع در سه راهی کارزان
بمناسبت ایام اربعین صورت گرفت؛

بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از موکب محبان امیرالمومنین(ع) واقع در سه راهی کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان به همراه رئیس قرارگاه ویژه اربعین در مرز مهران و فرماندار سیروان و جمعی از مسئولان استان از موکب محبان امیرالمومنین(ع) واقع در سه راهی کارزان شهرستان سیروان بازدید کرد. فرماندار سیروان در حاشیه این بازدید گفت: موکب محبان امیرالمومنین(ع) در پنج هکتار مساحت توسط بنیاد مستضعفان و با همکاری کارخانه سیمان ایلام تسطیح و آماده سازی شده است که آمادگی توزیع روزانه ۹ هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، نهار و شام بین زائران اربعین را دارد. وی یادآور شد: این موکب دارای نمازخانه و استراحتگاه، ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی و چهار دوش حمام است، همچنین پارکینگ این موکب به مساحت ۲ هکتار ظرفیت پذیرش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰۰ خودرو شخصی را دارد. رحیمی مقدم افزود: این موکب برای اربعین امسال به صورت موقت راه اندازی شده است اما برای سال های آینده توسط بنیاد مستصعفان به صورت دائمی به عنوان مجتمع اسکان و پذیرایی زائران اربعین احداث خواهد شد.

صبحگاه مشترک با حضور فرماندار سیروان برگزار شد
به مناسبت هفته نیروی انتظامی

صبحگاه مشترک با حضور فرماندار سیروان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ به مناسبت هفته نیروی انتظامی صبحگاه مشترک با حضور جواد رحیمی مقدم فرماندار ، اعضای شورای تامین و شورای اداری در محل ستاد انتظامی سیروان برگزار شد. فرماندار سیروان در این مراسم با تبریک هفته ناجا گفت : هدف از اینکه هر یک از ما در جایگاه خاصی قرار گرفته ایم کسب رضایت باریتعالی در مرحله اول و در مرحله دوم رضایت مردم است بنابراین برای تامین رضایت مردم نیازمند تامین امنیت پایدار شهرستان ، کشور و حتی منطقه هستیم. جواد رحیمی مقدم افزود : نیروی انتظامی در کنار سایر مسئولیت ها وایجاد امنیت پایدار، وظیفه ایجاد نظم و انتظام در جامعه را به عهده دارد که شاخص اصلی توسعه هر جامعه ای میزان نظم پذیری ونظم دهی به امورات مختلفی است که در جامعه بایستی شکل بگیرد. وی مهمترین وظیفه اصلی دستگاه اجرایی ، انتظامی و نظامی را هم افزایی بیشتر در این راستا و اجرای قانون عنوان و تصریح کرد : رعایت مر قانون و دقت در اجرای آن می تواند ما را به سمت رضایت مندی بالای عمومی رهنمون کند. رئیس شورای تامین شهرستان در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در سال رونق تولید افزود : به فرمایش رهبر معظم انقلاب در حال حاضر راهی جز مبارزه با قاچاق وجود ندارد و نیروی انتظامی در خط مقدم قرار دارد که لازم است با اشرافیت به قانون به گونه ای عمل شود که منافع ملی تامین گردد که خوشبختانه با تدبیر درست دولت و همکاری خوب نیروی انتظامی در حوزه تورم وقاچاق کالا شاهد عملکرد خوبی بوده ایم. گفتنی است هفته ناجا در سال 98 با عنوان پلیس هوشنمند ، امین مردم نامگذاری شده است.

برپایی موکب شهدای شهرستان سیروان
با همکاری ستاد اربعین شهرستان و بنیاد مستضعفان صورت پذیرفت؛

برپایی موکب شهدای شهرستان سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ به همت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و پیگیری و رایزنی جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان موکب شهدای سیروان در محل سه راهی کارزان توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برپا گردید. گفتنی است با توجه به پیگیریهای بعمل آمده و اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اربعین شهرستان، برنامه های تدارک دیده شده برای اربعین امسال متفاوت از سالهای گذشته خواهد بود و آمادگی کامل برای پذیرایی از زوار اباعبداله الحسین (ع) و اجرای برنامه های فرهنگی-اجتماعی به نحو شایسته ای صورت خواهد گرفت

جلسه شورای اداری شهرستان سیروان برگزار شد
با حضور امام جمعه شهرستان و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان

جلسه شورای اداری شهرستان سیروان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ، جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار سیروان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ، امام جمعه شهرستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، روسای ادارات و اصحاب رسانه در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد . در این جلسه جواد رحیمی مقدم فرماندار ضمن خیر مقدم به اعضا و تقدیر و تشکر از امام جمعه محترم شهرستان و مدیر کل بنیاد شهید استان بخاطر حضور در جلسه و همچنین تقدیر و تشکر از ادارات فعال در زمینه مهار اتش سوزی مراتع و جنگلها در تابستان امسال افزودند: امروز جهان شاهد حضور قدرتمندانه ایران در عرصه بین المللی است و بخوبی این اقتدار از التماسهای رئیس جمهور آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهور کشورمان و رد درخواست ایشان مشهود است و این اقتدار را مدیون رهبر فرزانه و عظیم الشان کشورمان امام خامنه ای(مد ظله العالی ) هستیم که در هر شرایطی که کشور به مشکل برخورده با ورود مقتدرانه ایشان مشکل مرتفع شده و بی شک وجود ایشان از الطاف الهی برای ایران اسلامی است . رحیمی مقدم در ادامه افزود: امسال اربعین در شهرستان بخاطر تلاشهای صورت گرفته متفاوت از گذشته است و می طلبد همه دستگاهها در کنار مردم حضوری فعال داشته باشند تا این مهم را با سربلندی برای شهرستان و استانمان به پایان ببریم و تمام برنامه ها باید زیر نظر ستاد مرکزی شهرستان و با هماهنگی این ستاد صورت گیرد. وی در ادامه تاکید نمود: یادواره شهدا باید در سطح روستاهها و شهر لومار و شهرستان بخوبی انجام گیرد و کوچه ها و خیابانهای لومار و روستاهها با نام شهدا نامگذاری گردد و به مدیربنیاد شهید شهرستان توصیه نمودند پیگیر نصب عکس شهدای شهرستان در مسیر های اصلی کنار جاده شده ودر جلسه بعد گزارش آن را ارائه نمایند. در ادامه حاج آقا فریادی امام جمعه شهرستان مطالبی پیرامون برنامه های اربعین حسینی بیان نمودند و توصیه کردند دستگاههای اجرایی در مراسم اربعین حسینی حضوری فعال داشته باشند، در پایان آقای تولیده مدیر کل اداره بنیاد شهید استان مطالبی را در رابطه با شهدا و جنگ تحمیلی و طرح سپاس بنیاد شهید ارائه نمودند، سپس اعضا برنامه های پیشنهادی خود را در خصوص اجرای مراسم اربعین حسینی مطرح کردند.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.
جلسات اشتغال و سرمایه گذاری به سطح بخش رسید.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ با حضور بخشدار کارزان، کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، دهیاران بخش کارزان و سازمان مردم نهاد انجمن توسعه پایدار برگزار شد. این جلسه به دنبال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستانها با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تاکید بر برگزاری جلسات مشابه در سطح بخش ها با همکاری بخشداری کارزان و انجمن توسعه پایدار تشکیل شد. در این جلسه برنامه توسعه اشتغال روستایی و شرایط تسهیلات مربوطه، مدل کسب و کار مشاغل خانگی و سیستم پشتیبان، شرایط تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی و نمونه طرح های واجد شرایط برای حاضرین در جلسه تشریح و سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ داده شد.

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان
با حضور بخشدار کارزان برگزار گردید

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ در جلسه ای با حضور بخشدار کارزان ، دهیاران و تعدادی از روسای ادارات بخش جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه صباح فیضی بخشدار کارزان با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است بیان نمود که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از نهضت عاشورای حسینی (ع) بود که در آن ارزشهای اسلامی و انسانی اصول و فروع دین احیاء شد. فیضی بخشدار کارزان در ادامه با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کلیه دستگاهها بیان نمود :برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن کنگره راهپیمایی اربعین و ارائه مناسب و درخور خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) کلیه دهیاران و ادارات بخش بایستی هماهنگی لازم با ستاد شهرستان را داشته و وظایف تعیین شده خود را به خوبی انجام دهند. در پایان پس از بحث و تبادل نظر و تعیین وظایف هر یک از اعضا، مقرر گردید در موعد مقرر شده موکب در محل سه راهی کارزان برپا شود.

اداره کل راه و شهرسازی ایلام
آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.
به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد
با امضاي تفاهم نامه ای بین اداره آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی سیروان

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد

در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و همچنین مشارکت مردمی در این امر، تفاهم نامه ای بین مدیریت آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی شهرستان سیروان به امضا رسید که بر اساس آن تعداد ۲۰۰۰ نهال به تعداد تمام دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان سیروان استان ایلام کاشته می شود. با اجرای طرح ''هر دانش آموز یک نهال'' و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند که در اجرای طرح فوق هر درخت به نام دانش آموزی که آن را غرس کرده است نامگذاری خواهد گردید.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
آشنايي با مسئولين شهرستان
  • اسلایدر
  • اسلایدر
  • اسلایدر
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :