پیام تبریک فرماندار سیروان به مناسبت روز خبرنگار
بمناسبت 17 مرداد روز خبرنگار

پیام تبریک فرماندار سیروان به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ جواد رحیمی مقدم در پیامی فرا رسیدن هفدهم مرداد روز خبرنگار را به تمامی تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت. 🔹در این پیام آمده است: بسمه تعالی سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند. سلام و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه ‏گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند. خبرنگار باید بداند و می‏داند که آن کس که آگاه‏تر است مسؤول‏تر است. مسؤول در قبال ملت و کشور، مسؤول در قبال باورها و اعتقادات مردم، مسؤول در قبال منافع ملی، مسؤول در قبال تجاوز فکری و اندیشه‌‏ای بیگانه‏ به مرزهای فرهنگی، مسؤول در قبال اخلاق جامعه و این مسؤولیت و مسؤولیت‌ها نه تنها محدودیت نمی ‏آفریند، بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‏سازد و خبرنگار به جایگاهی می‏رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند. اینجانب این روز را بر تمامی تلاشگران عرصه خبر  و اگاهی بخشی ، همکاران عزیز و زحمتکش رسانه ملی ، مطبوعات، خبرگزاری ها، سایت‌ها و کانال های خبری تبریک گفته و از خداوند منان برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارم. جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان

فرماندار سیروان با حضور در مرکز سامد مشکلات مردم را بررسی کرد.
حضور در مرکز سامد

فرماندار سیروان با حضور در مرکز سامد مشکلات مردم را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان، رحیمی مقدم فرماندار سیروان بمنظور گفتگو با مردم و پاسخگویی به سوالات و مسائل آنان از طریق شماره تلفن 111 در واحد ارتباط مردم و دولت (سامد) حضور یافت و به سوالات و مسائل مردم شهرستان پاسخ گفت. در این ارتباط که به مدت 1:30 به طول انجامید فرماندار سیروان به صورت تلفنی به سوالات مردم شهرستان پاسخ داد. شایان ذکر است، : سامد (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) سیستم ارتباطی موثری میان مردم و مسئولان بوده که از طریق این سامانه شهروندان می توانند براحتی و بدون مراجعه حضوری درخواست ها و مشکلات خود را با مسئولین استان مطرح و پیگیری نمايند.

دیدار فرماندار سیروان با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام
در محل دفتر فرماندار صورت گرفت؛

دیدار فرماندار سیروان با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام

جواد رحیمی مقدم، فرماندار سیروان به همراه معاون فرماندار و بخشدار مرکزی با علی رشیدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان در این دیدار رحیمی مقدم فرماندار شهرستان سیروان ضمن بیان اهمیت آموزش های مهارتی در وضعیت کنونی کشور و نقشی که این آموزش ها در ایجاد اشتغال مولد و پایدار دارند گفت: جوانان می توانند با کسب یک یا چند مهارت آینده شغلی خویش را تضمین نموده و به رشد و رونق اقتصادی خانواده و اجتماع کمک کنند. وی عملکرد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان را بسیار خوب ارزیابی کرده و گفت: اینکه آموزش های مهارتی در مراکز ثابت، روستاها،مناطق عشایری و صنایع و صنوف ارائه می شود نشان از قابلیت بالای این آموزش ها و نیاز جامعه دارد اما بهتر است این آموزشها براساس نیاز بازار کار در شهرستانها باشد و به گونه ای آموزشها بومی سازی شود. در ادامه مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای ایلام، مرکز سیروان را یکی از مهمترین مراکز آموزش فنی و حرفه-ای استان دانست که در زمینه مهارت آموزی و اشتغالزایی بسیار خوب عملکرده است. رشیدی همچنین از فرماندار سیروان تقاضا نمودند که بودجه بیشتری برای نوسازی تجهیزات آموزشی به این مرکز کمک شود تا دستگاههای به روزتر خریداری شده و استادکار ماهر و آشنا به سیستم های روز دنیا تربیت نمایند.

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان
با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ جلسه شورای اداری این شهرستان به ریاست فرماندار سیروان و با حضور سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، بخشداران، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،معاون مدیر کل راه و شهرسازی ، معاون مدیر کل صنعت،معدن و تجارت و جمعی از مدیران شهرستانی برگزار شد . در ابتدای جلسه فرماندار سیروان حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در اولین سفر کاری خود به شهرستان سیروان را بعنوان یکی از شهرستان های محروم و تازه تأسیس استان موضوعی بسیار مهم و اقدامی ستودنی بیان کرد. وی در ادامه از وجود مشکلات عدیده ای که در شهرستان بدلیل عدم توجه بعضی از مسئولین استانی وجود دارد ابراز گلایه کرد و افزود : شهرستان سیروان با داشتن منابع و پتانسیل لازم و همچنین نیروی انسانی قوی متاسفانه در حوزه های عمرانی ، اقتصادی و ورزشی در وضعیت مناسبی قرار ندارد. در پایان نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تشریح مسائل و مشکلات موجود در استان و به ویژه در شهرستان های تازه تأسیس استان پرداختند و لازمه حل مشکلات را علاوه بر وجود اعتبارات کافی و لازم همدلی، همراهی و پیگیری فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی دانستند.

دیدار فرماندار شهرستان سیروان با جمعی از خیرین نیک اندیش شهرستان
در دفتر فرماندار صورت گرفت؛

دیدار فرماندار شهرستان سیروان با جمعی از خیرین نیک اندیش شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ، جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان با جمعی از خیرین شهرستان دیدار و گفتگو نمودند. فرماندار سیروان در این دیدار گفت : سرمایه خیرین در پروژه های شهرستان بسیار ارزشمند و باقیات صالحات آنها خواهد بود و آیندگان نیز از آن بهره¬ مند خواهند شد و به نیکی یاد خواهند کرد. وی با تاکید بر ضرورت رفع تمامی محدودیت ها در مسیر انجام کارهای خیرخواهانه ،گفت: شخصی که با انگیزه بالا و با نیت الهی در این مسیر سراسر برکت قدم می گذارد نیاز به حمایت از طرف مسئولین دارد و این نیازمند تعامل است؛همه مسئولین شهرستان بایستی در مسیر رفع موانع و محدودیت ها گام بردارند چرا که این موانع منجر به دلسردی خیرین در این مسیر خواهد شد.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.
جلسات اشتغال و سرمایه گذاری به سطح بخش رسید.

جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان شهرستان سیروان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛جلسه کمیته توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کارزان در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ با حضور بخشدار کارزان، کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، دهیاران بخش کارزان و سازمان مردم نهاد انجمن توسعه پایدار برگزار شد. این جلسه به دنبال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستانها با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تاکید بر برگزاری جلسات مشابه در سطح بخش ها با همکاری بخشداری کارزان و انجمن توسعه پایدار تشکیل شد. در این جلسه برنامه توسعه اشتغال روستایی و شرایط تسهیلات مربوطه، مدل کسب و کار مشاغل خانگی و سیستم پشتیبان، شرایط تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی و نمونه طرح های واجد شرایط برای حاضرین در جلسه تشریح و سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ داده شد.

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان
با حضور بخشدار کارزان برگزار گردید

جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین بخش کارزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ؛ در جلسه ای با حضور بخشدار کارزان ، دهیاران و تعدادی از روسای ادارات بخش جلسه برنامه ریزی ستاد اربعین در محل بخشداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه صباح فیضی بخشدار کارزان با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است بیان نمود که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از نهضت عاشورای حسینی (ع) بود که در آن ارزشهای اسلامی و انسانی اصول و فروع دین احیاء شد. فیضی بخشدار کارزان در ادامه با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کلیه دستگاهها بیان نمود :برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن کنگره راهپیمایی اربعین و ارائه مناسب و درخور خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) کلیه دهیاران و ادارات بخش بایستی هماهنگی لازم با ستاد شهرستان را داشته و وظایف تعیین شده خود را به خوبی انجام دهند. در پایان پس از بحث و تبادل نظر و تعیین وظایف هر یک از اعضا، مقرر گردید در موعد مقرر شده موکب در محل سه راهی کارزان برپا شود.

اداره کل راه و شهرسازی ایلام
آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.
به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد
با امضاي تفاهم نامه ای بین اداره آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی سیروان

طرح "هر دانش آموز یک نهال" در سیروان اجرا خواهد شد

در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و همچنین مشارکت مردمی در این امر، تفاهم نامه ای بین مدیریت آموزش و پرورش و اداره منابع طبیعی شهرستان سیروان به امضا رسید که بر اساس آن تعداد ۲۰۰۰ نهال به تعداد تمام دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان سیروان استان ایلام کاشته می شود. با اجرای طرح ''هر دانش آموز یک نهال'' و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند که در اجرای طرح فوق هر درخت به نام دانش آموزی که آن را غرس کرده است نامگذاری خواهد گردید.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
آشنايي با مسئولين شهرستان
  • اسلایدر
  • اسلایدر
  • اسلایدر
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :