آرشیو اخبار

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار صورت گرفت؛

تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ، با حضور دکتر نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندا ایلام، گراوند مدیرکل سیاسی استانداری ، رحیمی مقدم فرماندار سیروان و سایر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید . دکتر نوذری که به دستور استاندار ایلام جهت پیگیری و رصد اقدامات و فعالیتها در خدمت رسانی به مردم در شهرستان حضور داشت پس از بازدید میدانی از مناظق سیل زده شهرستان در جلسه ستاد بحران شهرستان شرکت نمود. وی در این جلسه ضمن تبریک آغاز سال جدید و سپاسگزاری از اعضای مدیریت بحران شهرستان به دلیل تلاشهای چند روز اخیر در خدمت رسانی به مردم گفت: در شرایط بحرانی بایستی مدیران دستگاههای اجرایی با توجه به وظیفه ذاتی خود نسبت به انجام وظایف اقدام نماید و منتظر دستورات نماند ومنسجم تر عمل نمایند . دکتر نوذری در ادامه افزود: همه مسئولین مدیون مردم هستیم و باید این تکلیف اجتماعی و معنوی را به نحو احسن در راه خدمت رسانی صادقانه به مردم انجام دهیم ، ایشان با تاکید بر اینکه فرماندار بعنوان رئیس ستاد بحران در هر شهرستان وظیفه هماهنگ کنندگی بین دستگاهها را بر عهد دارد گفتند فرماندار نباید تمام کارهای واحد ها را پیگیری نمایند دستگاهها باید مطابق با دستور العملهای موجود کارها را تقسیم وبه موقع انجام دهند و وقتی دستگاه متولی وظیفه خود را بشناسد و به خوبی عمل نماید می توان شرایط بحرانی و آسیب را به حداقل رساند و همه دستگاهها با هم همکاری لازم داشته باشند. ایشان ضمن تأکید بر کمک رسانی هرچه سریعتر به مردم شهرستان سیروان گفت در شرایط بحرانی بایستی مرزبندی را کنار گذاشته و به هموطنان خود در روستاهای استان لرستان که در حوزه سد سیمره هستند از طریق هلال احمر شهرستان و با همکاری سپاه پاسداران ناحیه وستاداجرایی امداد امام خمینی (ره) اقلام مورد نیاز را در بین روستاهای بخش کونانی شهرستان کوهدشت نیز تقسیم نماییم. در پایان فرماندار و سایر اعضا گزارشی از اقدامات صورت گرفته و وضعیت کنونی مناظق سیل زده ارائه نمودند.

فرماندار سیروان؛

وضعیت کلی شهرستان پس از سیل اخیر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛بامداد یکشنبه هفته جاری بارش های شدید سیلابی در شهرستان سیروان آغاز شد و خساراتی را به برخی از مناطق شهرستان وارد ساخت؛ در همین راستا دکتر رحیمی مقدم فرماندار شهرستان گزارشی در خصوص وضعیت کلی شهرستان ارائه کردند. فرماندار سیروان گفت: برخی منازل و راه دسترسی به روستای چشم شیر سیروان به زیر آب رفته است و راه های دسترسی روستاهای دار بلوط و چشم روته نیز به علت حجم زیاد آب در حال قطع شدن است. وی اضافه کرد: در راستای رفاه مردم روستای چم شیر نانوایی سیار و چند دستگاه تانکر آبرسانی ، آمبولانس، مواد غذایی و موتور برق در منطقه مستقرهستند. جواد رحیمی مقدم افزود: در حال ایجاد راه دسترسی برای این روستاها از مسیر کوهستانی قاضی خان هستیم که با ماشین های کمک دار آذوقه و مواد موردنیاز به این روستاها ارسال شود. وی یادآور شد: فرمانداری و دستگاه های خدمات رسان سیروان به 9 روستای بخش کولانی شهرستان کوهدشت لرستان که به علت قطع ارتباط امکان کمک از جانب لرستان به آنها وجود ندارد در حال کمک رسانی هستند.

در پی اخطاریه هواشناسی صورت گرفت؛

تشکیل جلسه اضطراري ستاد بحران شهرستان

به گزارش روابط عمومي فرمانداری سیروان، با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین)جلسه اضطراري ستاد بحران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری به رياست دکتر رحیمی مقدم و با حضور ديگر اعضاء برگزار شد. بر اساس این گزارش جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان با بیان اینکه سازمان هواشناسی با اعلام بارندگی در روزهای آتی بحران های آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب ها را پیش بینی نموده افزود: تمامی نیروها با شناسایی نقاط بحرانی به صورت آماده باش 24 ساعته ارائه خدمات را جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان در دستور کار قرار دهند تا به بهترین شکل ممکن معضلات احتمالی را پاکسازی و مرتفع نمایند. رئیس ستاد بحران شهرستان ادامه داد: یکی از معضلاتی که در زمان بارندگی با آن مواجه می شویم آبگرفتگی خیابان ها و معابر می باشد، در همین راستا به موجب روانسازی و هدایت آبهای سطحی، شهرداری بایستی شستشو و لایروبی جوی ها را در دستور کار قرار دهد تا در زمان سیلاب دچار این مشکلات نشویم. وی با اشاره به احتمال گل آلود شدن چشمه آب شرب لومار از شهروندان خواست که برای 24ساعت آب شرب ذخیره کنند. فرماندار سیروان با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شدت بارش ها در مناطق مختلف ،از روستاهایی که در حوزه ابریز سد سیمره قرار دارند خواست تا نسبت به جمع اوری ادوات وموتورالات کشاورزی که در مسیر سیلاب قرار دارند اقدام نمایند. وی همچنین از آمادگی کامل دستگاهها برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی در شهرستان خبر داد. در ادامه هر یک از حاضرین با ارائه نقطه نظرات کارشناسی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به علت خطر سیل

دستور تخلیه برخی مناطق سیروان صادر شد

استاندار ایلام گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین) و خط بحران در روستای چشم شیر سیروان مدرسه، اداره پست و امامزاده، تخلیه و از تردد در این مکان‌ها جلوگیری شود. به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی لحظاتی پیش در جلسه مدیریت ستاد بحران استان ایلام اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در روزهای یک شنبه و دوشنبه(۱۱ و ۱۲ فروردین) و خط بحران در روستای چشم شیر سیروان مدرسه، اداره پست و امامزاده، تخلیه و از تردد در این مکان‌ها جلوگیری شود. وی افزود: برای جلوگیری از وقوع بحران و در صورت نیاز تعدادی قایق برای جابجایی مسافران و گردشگران احتمالی در این روستا مستقر شود. استاندار ایلام ادامه داد: فرماندار سیروان با همکاری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خسارت، بحران احتمالی را مدیریت کنند. وی اضافه کرد: در صورت بالا آمدن آب سد چشم شیر در روزهای آینده ۳۰ درصد این روستا که کمتر در معرض تهدید آب گرفتگی قرار دارند در مکان‌های امن اسکان داده شوند. سلیمانی دشتکی تاکید کرد: همچنین در راستای رفاه مردم این روستا نانوایی سیار و چند دستگاه تانکر آبرسانی در منطقه مستقر شوند.

بمناسبت حضور حماسی مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن

قدرداني و تشكر مسئولين شهرستان سيروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سيروان؛ حجت الاسلام فريادي امام جمعه و جواد رحيمي مقدم فرماندار شهرستان سيروان با صدور پیامی مشترك از حضور حماسی و شکوهمند مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان سيروان در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر و تشکر نمودند. متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم اینک بار دیگر در یوم الله 22 بهمن و در چهلمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیام انقلاب اسلامی ایران در گوش میلیونها آزاده حقیقت جو در سرتاسر گیتی طنین انداز شد، بار دیگر شهرستان سيروان به زنان، مردان، جوانان و کودکان خود بالید و این روز شکوهمند را برای دشمنان ایران و اسلام به روز یأس و نومیدی تبدیل نمود. مردم نشان دادند که هر چه پلیدی و دشمنی مستکبرین بیشتر باشد ایستادگی آنها در مقابل استکبار قوی تر می شود. ما به عنوان خدمتگزار مردم ضمن بزرگداشت چهلمين سالگرد پیروزی شكوهمند و افتخارآمیز انقلاب اسلامی از تمامی آحاد و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان سيروان كه در مراسم یوم الله 22 بهمن با حضور آگاهانه ضمن نمایش اقتدار، همبستگی و وحدت مردم شهرستان که در حقیقت تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی بود صمیمانه تقدیر و تشكر می نمایيم. در پایان از خداوند متعال برای مردم شریف شهرستان سيروان و همه دست اندركاران برگزاری برنامه های دهه فجر، بویژه اعضای ستاد دهه فجر شهرستان، اجر و پاداش الهی، سلامتی و سعادت را مسألت می نمایيم.

مردم سيروان ۴۰ سالگی انقلاب را جشن گرفتند؛

حضور پرشور مردم و مسئولين شهرستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سيروان، مردم ولایتمدار شهرستان سيروان همراه با سایر استان‌ها و شهرهای کشور با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نمایشی از حضور مقتدرانه و همراه با بصیرت در دفاع از آرمان‌های انقلاب را ارائه کردند. در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، منطقه شاهد نمایش ظلم‌ستیزی، توانایی و اراده ملت ایران برای صیانت از مقاومت اسلامی و اثبات خواستن و توانستن جمهوری اسلامی ایران و ناتوانی و ناکامی آمریکا است که این نشانه بلوغ انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران است. 40 سال استقامت توأم با بصیرت در برابر انواع توطئه‌های سهمگین دشمنان، از غائله‌های ضدانقلاب در ماه‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی گرفته تا هشت سال جنگ تحمیلی و ترورهای کور و فتنه‌های داخلی و غیره و در نهایت عبور سرافرازانه از هر یک از این گردنه‌های پرپیچ و خم، جایگاه عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی را به برکت خون مطهر شهیدان و ایثار ایثارگران، در برابر جهانیان بیش‌ از پیش استحکام بخشیده و انقلاب را به خاری در چشم دشمنان و یاوه‌گویان تبدیل کرده است. مردم دیندار شهرستان سيروان هم همراه با سایر شهرهای استان ايلام با حضور وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن خود بار دیگر با آرمان‌های امام راحل(ره) تجدید بیعت کردند. راهپیمایان در سيروان از مسیر مقابل مسجد جامع شهر لومار - تقاطع بلوار امام (ره) خود را به دبيرستان فضيلت رساندند و سپس "حجت الاسلام فتاحي" مديركل سازمان تبليغات اسلامي استان ايلام به ایراد سخنرانی پرداخت.

به مناسبت راهپیمایی ۲۲ بهمن

پیام مشترک فرماندار و امام جمعه شهرستان سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیروان، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران، حجت الاسلام فریادی امام جمعه و جواد رحیمی مقدم فرماندار شهرستان سیروان با صدور بیانیه ای خواستار حضور مردم شریف و انقلابی سیروان در راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۷ شدند، متن این پیام بدین شرح است: ایام الله دهه مبارک فجر یادآور روزهای غرورآفرین حضور یکپارچه ملت همیشه در صحنه و سرافراز ایران در دفاع از ارزشها و آرمان های انقلاب می باشد، انقلابی بزرگ که با رهبری امام خمینی کبیر (ره) طومار استبداد و ظلم رژیم طاغوت را درهم پیچید و استقلال، آزادی و خودباوری را در کشور پایه گذاری نمود. ملت، صاحبان اصلی و سرمایه تمام نشدنی این انقلاب اند که با دشمن شناسی و وحدت کلمه همواره پشتیبان انقلاب بوده و هستند، امسال که دشمنی و خصومت بدخواهان این مرز و بوم آشکارتر شده است بی شک شاهد حضور پررنگ تر مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن خواهیم بود تا جواب دندان شکن دیگری به این دشمنی ها، تهدیدات و بدعهدی ها بدهند. به راستی که ملت غیور و قدرشناس ایران اسلامی در طول چهل سال عمر پر بار و با عظمت انقلاب اسلامی علی رغم انواع تهدیدها ،تحریم ها ،هشت سال جنگ نابرابر تحمیلی با تمام توان خود در برابر زورگوئی های حکوت های جبار و استکبار از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع نموده و تاکنون اجازه نداده که دشمنان قسم خورده نظام، چشم طعمی به این دستاورد عظیم قرن بدوزند و یا خدشه ای به آن وارد سازند بر همین اساس از شما ملت شریف و فهیم شهرستان سیروان دعوت می نماییم تا ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام و شهدا، در راستای پیروی از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) و حمایت از دستاوردهای بی بدیل ۴۰ساله انقلاب، همچون سالهای گذشته با شرکت در راهپیمایی وحدت آفرین ۲۲بهمن، همدلی و اتحاد خویش را به نمایش گذاشته و برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهرستان بیفزایید.

آگهی تملک

اداره کل راه و شهرسازی ایلام

پیرو آگهی چاپ شده در روزنامه¬های کثیرالانتشار مورخ 08/03/97 اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در نظر دارد بمنظور اجرای عملیات راهسازی محور «سفیدخانی-ورمیان» کیلومتر 800+13 الی 300+17 محور سه راهی کارخانه سیمان – لومار، اراضی واقع در محور مذکور (روستاهای سفیدخانی-باباشمس-ورمیان) را تملک نماید. علیهذا این اداره کل به استناد ماده 8 لایحه قانونی خرید و تملک املاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 27/11/1358 شورای عالی انقلاب و سایر موارد، مراتب را به اطلاع صاحبان اراضی واقع در پروژه مدکور می رساند تا آنان مدارک و مستندات مثبته مالکیت خود را برای تعیین حقوق قانونی و همچنین انتخاب کارشناس منتخب دادگستری جهت قیمت گذاری اراضی واقع در مسیر حداکثر تا تاریخ 27/11/97 را به اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام به نشانی : ایلام- مقابل پل روگذر جاده مهران- جنب اداره هواشناسی- مدیریت املاک و حقوقی ارائه نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به انتخاب پیمانکار و آماده بودن تمامی امکانات برای اجرای پروژه در صورت عدم تحقق موارد فوق از سوی صاحبان اراضی واقع در مسیر در بازه زمانی معین شده، کارشناس منتخب معارضین از سوی دادگستری شهرستان سیروان تعیین و مطابق با مقررات عمل خواهد شد. روابط عمومی اداره راه و شهرسازی چرداول- سیروان (ایوان)

به مناسبت دهه فجر

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین کمیته امداد سیروان گشایش یافت.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران ادارات و سازمان‌های شهرستان سیروان، نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کارآفرین مورد حمایت کمیته امداد سیروان گشایش یافت. نورخدا شیرمحمدی رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان در این آیین گفت: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات تعدادی از کارآفرینان این شهرستان که با حمایت‌های کمیته امداد صاحب شغل شده‌اند در قالب ۱۲ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده توسط این نهاد از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت: متناسب بامهارت و تخصص متقاضیان و در هر زمینه‌های که متقاضیان مهارت لازم را داشته باشند برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود. رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان و متقاضیان جویای کار را یکی از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: امسال در این زمینه تعداد ۳۲۲ نفر آموزش‌های مهارت شغلی را فراگرفته و در این زمینه نیز ۶۲ میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد شهرستان سیروان در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده‌اند با نظارت این نهاد در حال فعالیت هستند. شیرمحمدی افزود: در این نمایشگاه که تا پایان دهه فجر فعالیت خواهد داشت، کارآفرینان حاضر در نمایشگاه، تولیدات خود را شامل تخته وایت برد، صنایع‌دستی محلی، مواد خوراکی، کیف و صنایع چرمی، گیاهان خوراکی و موارد دیگر در معرض فروش گذاشته‌اند.

به مناسبت دهه فجر صورت گرفت؛

دیدار با جانبازان شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان، به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر، محمد نوذری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام، جواد رحیمی‌مقدم فرماندار سیروان، حجت‌الاسلام فریادی امام‌جمعه سیروان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی با موید رحیمی یکی از جانبازان شهرستان دیدار کردند. نوذری معاون سیاسی استاندار ایلام در این دیدار اظهارداشت: جانبازان نماد وفاداري به انقلاب و نظام هستند که با ولايتمداري راه شهدا را ادامه می‌دهند. وي تصريح کرد: جانبازان و آزادگان يادگاران دفاع مقدس هستند که رشادت‌های شهدا را از نزديک ديده و لمس کرده‌اند و می‌توانند براي نسل جوان جامعه بيان کنند. نوذری خاطرنشان کرد: نام و خاطره شهدا و ايثارگري ايثارگران بايد در جامعه زنده و پويا باشد و زندگينامه شهيدان الگوي نسل جوانان قرار گيرد. وي افزود: خانواده شهدا و ايثارگران با نهادينه کردن فرهنگ ایثاروشهادت در قلب مردم می‌توانند مکتب اهل (ع) را سینه‌به‌سینه به نسل‌های آينده منتقل کنند.

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر صورت پذیرفت؛

افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب در سیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان ، به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت دهه فجر نمایشگاه مدرسه انقلاب با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی سیروان و با حضور جواد رحیمی مقدم فرماندار، باقر عالمی معاون فرماندار، بخشدار مرکزی و مدیر آموزش و پرورش شهرستان در دبیرستان حضرت خدیجه شهر لومار افتتاح شد. در این نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی، چگونگی شکل گیری و پیروزی انقلاب، و توطئه های دشمنان در عرصه های مختلف به نمایش گذاشته شده است. در نمایشگاه مدرسه انقلاب تحلیل انقلاب اسلامی با موضوعات دیروز، امروز و فردا ارائه می شود.

بمناسبت دهه مبارک فجر؛

۱۲ طرح عمرانی در سیروان با اعتبار ۲۲۸ میلیارد ریال افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیروان به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور " محمد نوذری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، "خیراله گراوند" مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، "جواد رحیمی مقدم" فرماندار سیروان، "حجت الاسلام والمسلمین فریادی" امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، 12 طرح و پروژه عمرانی، اقتصادی، ورزشی شهرستان سیروان با اعتباری بالغ بر 228 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 173 نفر افتتاح و به بهره برداری رسید. جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان در این مراسم اظهار کرد: این پروژه ها که در حوزه های راهسازی، درمانی و بهداشتی، برق رسانی، گازرسانی، کشاورزی، فرهنگی و ورزشی است در مجموع ۲۲۸ میلیارد ریال هزینه داشته یا خواهد داشت. جواد رحیمی مقدم تاکید کرد: درمانگاه ظهیری، سالن ورزشی چشمه پهن چشمه رشید ، واحد بوم گردی سراب کارزان، دبستان یک کلاسه چشمه چاهی، گازرسانی به روستای ظهیری علیا و سفلی، باشگاه بدنسازی جوب دراز میرزابیگی، پل بین مزارع کوره وند و دیجیتال سازی ایستگاه های تلویزیونی از جمله پروژه های قابل افتتاح دهه فجر در شهرستان سیروان هستند. فرماندار سیروان، یادآور شد: پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی این شهرستان در دهه فجر برای ۱۳۳ نفر در حین اجرا و ۴۰ نفر پس از تکمیل ایجاد شغل می کند. گفتنی است غبارروبی مزار شهدای گمنام و دیدار با جانبازان شهرستان از دیگر برنامه های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در سفر به شهرستان سیروان بود.